2010. május 26., szerda

Kotecnik

A hosszú hétvégét kihasználandó, Höllentalba terveztünk egy túrát. A EMK évzáró mászótábora is lett volna ez egyben, ahol az új arcokkal ismertettük volna meg a "nagy"falas érzést és folytattuk volna az emlékút építését, amit még tavaly elkezdtek Daniék. Sok volt az érdeklődő, ezért páran Soprontól biciklivel bevállaltuk az utat. Az előrejelzés viszont szar időt mondott, ezért módosítottunk Paklenicára, majd végül Kotecnikre. Így viszont bérelnünk kellett egy kocsit, hogy mindenki beférjen de hála Árpinak megoldottuk.
Az összesítés 11 BME-s és 8 győri lett.Szombat három kocsi indult Győrből: Fecó, Kriszta, Laci, Fakír, Roger, Mona, Zoli, Piri, valamint hozzájuk csatlakozott tőlünk Dávid, Dani, Timmmi, Zebra, Anett és Julcsi. Gábor, Domi, Árpi, Móni és én pedig a bercsényi elől indultunk, ahol átvettük a tűzalma piros SSwiftet. A csomagtartónak alig nevezhető helyre begyömöszöltük amit tudtunk és péntek este fél 8-kor sikerült elindulni. A határnál bevártak a többiek és folytattuk az utunkat. Nem rég óta mentünk a szlovén autópályán amikor rájöttünk, hogy nem vettünk matricát. Megfordultunk és az első benzinkútnál sikerült is megvenni, már hajtottunk volna tovább amikor gyanús lett, hogy a csak rendszámbemondós "matricánk" 4 napos és csak 1530-at emeltek le Gábor számlájáról. Bassa meg!, magyar autópályára adták a matricát! A kártyás fizetés miatt nem tudták visszaadni a pénzt de a megfelelő 7 napos szlovén vignette-t végre megvettük. A 19 emberből még senki nem volt Kotecniken, így akadtak izgalmak. A többiek Maribornál is elkavartak, mi már csak Celje és Lasko közt mivel semelyik térképünk nem jelölte Kosnica-t ahol le kellett volna fordulni, majd Liboje táblái is okoztak egy kis fejtörést de végül megtaláltuk a J szektorhoz közeli parkolót, ahol egy sör után elmentünk aludni.
Szombaton átmentünk a fogadó melletti parkolóba. A reggeli indulásnál éppen jó helyen lézengtünk a ház mellett. A tulajok észrevettek minket és egy hatalmas kosár friss sajtos croissant hoztak ki, amit mind el kellett fogyasztani, isteni volt! Ezután megmutatták a sziklához vezető ösvényt és a füves kerti placcot ahol menengedték, hogy sátorozzunk. Mi persze a félreértés elkerülése végett szóltunk: "We don't have much money." erre ők azt mondták majd megbeszéljük.
Elsőre az A szektorba mentünk (egy kanyart lecsapva) amit nem takartak fák a Nap elől, ezért igen csak meleg volt. A kaller nem jelzett közvetlen ösvényt az A és B részek közt, de egy kis csapás indult abba az irányba. Elindultam megnézni hátha rövidebb arra a B-hez ami remélhetőleg árnyékos. A dzsindzsásban való kószálás után sikerült is eljutni a következő falrészhez, ami sokkal nagyobb, szebb és Naptól védett volt. Visszafelé indultam, amikor az egyik ott mászó krapek kb. 5 méterről nekem szegezte a kérdést: "Hi! Are you hungarian?". Úgy látszik a homlokomra volt írva... Kiderült, hogy Ausztráliában él a barátnőjével, aki Budapest közeléből származik. Kicsit diskuráltunk a felfedező utamon belém kapaszkodott kullancsokról és arról, hogy mennyire jó Ausztráliában mászni. Azt mondta nagyon sok gyönyörű szikla van és az idő szinte mindig jó. Amikor visszaértem már javában másztak a többiek. Csipesszel gyorsan kiműtöttem 3 kulllancsot magamból és vettem volna fel a beülőt amikor elkezdett esni az eső. Összepakoltunk és amikor kicsit elállt elindultunk a másik részhez ahol faszán áthajlott minden.
Közben újra ellkezdett zuhogni, így páran a kocsihoz mentek mi pedig megázva de átértünk a falak alá.
Itt másztunk melegítésnek egy kéményt és egy boulderes elejű 6b-t, amiket aztán a lányok toprope próbálgattak. Domi próbálgatta az Ovulacija-t 7a, aztán egyben ki is mászta.
Árpi "ovulál" :)
Ebben Árpi meg én is felmentünk, de egyben nem lett meg. Sikerült az első próbánál meghúzni a bal középső- és gyűrűsujjamat, semmi komolyat így számomra Szlovénia megint nem a max teljesítményemről szólt, de a hely kárpótolt. Közben Fecónak is sikerült úgy leszabni az ujját mint Kevin Jorgessonnak a Progressionben. Az eső közben elállt, Gáborék is feltaláltak a sziklákhoz és mindenki mászott amit látott.
Gábor meg kisujjal "levitál"
Gábor egy 7c+ -t a Levitajio-t próbálta, amiben aznap meg is lett az összes mozdulat. A másnapi terveket összegyűjtöttük majd összepakoltunk és lent felvertük a sátrakat.
A háziak ismét egy kosár péksütit hoztak, amit nem kellett nagyon tukmálni. Fát gyűjtöttünk, kialakítottuk a tűzrakó helyet és a jól megérdemelt söreinket kortyolgattuk. Fecót hatalmas köszönet illeti, amiért biztosította a csapat számára a sört és a grillezni való több kiló virslit, kolbászt és szalonnát! :)
Fincsi mi?
Amíg a vacsi készült Zebra gitározott, énekelt és hangolt a körbejáró "babavízzel" és Móni borával. Kaja, pia mind elfogyott( gondoltuk naívan pedig még a fele sem volt) és kidőlésig ment az éneklés: "Nák-nák-nákinon hevönz dóóór!JE-JEJEJE!!!" A végére vendéglátóink is kinéztek schnapsszal és tangóharmónikával a kezükben.
Dobre!
Másnap ki-ki enyhébb-erősebb macskajajjal ébredt. Reggeli után már egyből a B/C részeket vettük célba. Felérve kiderült a kötelem és beülőm lent maradt, nem baj a melegítés fontos! Gábor kimászta az előző napi 7c+-át valamint a Brid Klina 7b-t, Árpinak meg Dominak pedig a Herkules 7a+-t sikerült kipipálni. Fakír on-sightolt egy 30m-es 7a-t, Anett és Móni pedig előlmásztak egy szép 5b-t.
Móni és Anett
Csak lepkéztem amikor Móni egy 6a-ban indult el anélkül hogy előtte felsőzte volna, de szépen gond nélkül kimászta. Fecóval, akinek a háta is fájt, az ujjunkra való tekintettel élménymásztunk 6a/6b utakat majd a csapat egy kis részen gyűlt össze. Itt volt sok szép 6b (Mravlja, Ob razu) amiket ki is másztunk. Ettől balra Fakír nyögött egy finom reibungos 6c+-ban, jobbra pedig Gábor és Domi egy occónak mondott 7b-ben a Cabaret-ban.
Vicces út
Nem tudom mitől volt olcsó, de fogás meg lépés nem nagyon benne, csak egy sima fal volt rejtett göröngyökel a felszínén. Domi itt próbálkozott, beleült, pihent, majd a leeresztésnél vette észre csak, hogy nem követe le rendesen a pereccsomóját. Csak pislogtunk. Kezdett a nap vége felé járni, jött ki a fáradtság. Zebra a Mravlja-t tolta. Fáradt volt és "túlhangolt" az előző estétől, így csak nem jött össze. A lányok sikeresen lemászták magukat, ügyesek voltak nagyon. A balra lévő 6c+-t sikerült flashelni, így az én kedvem is felhőtlen lett a nap végére.
Árpi a reibis út elején
Este már csak egy legény volt a gáton aki bírt inni rendesen, a többiek inkább az evésre koncentráltunk és elég hamar lefeküdtünk aludni. Persze a zenélgetés nem maradt el most sem.Ucsó nap Fecóékkal átmentem az E szektorba, így nem sok mindent tudok arról mi történt a többiekkel kivéve: Gábornak majdnem meglett a Cabaret, már a nehéz rész után nem indított el elég dinamikusan egy nyúlást és lecsúszott; Zebra kitolta a Mravlja-t elsőre aznap.
Amíg Fakír, Kriszta, Laci és Fecó az E részt vizsgálgatták elindultam a többi szektort megnézi, ha már itt vagyok. Az F és a G részek gyönyörűek. Áthajló barlangos utak, csorgattam a nyálamat. innen sikerült megtalálni a H-hoz vezető kissé eldugott átjárót.
H falrészlet
Ez a szektor 150-200 m hosszan nyúlik el szebbnél szebb cseppkövekkel, tufákkal, lyukkakkal és repedésekkel. Visongtam örömömben. Nagy nehezen bemagoltam 5 út kiejthetetlen szlovén nevét, amik a legyszebbek voltak, hogy a kallerban lecsekkolhassam. Visszarohanva sikerült rávennem Fakírékat, hogy menjünk oda mászni. Másztuk is a Modri Dirkac-t 6b+, olyan cseppkkővel az elején amit végig fogdosni kész élvezet volt. Másztunk egy 23m-es szép kéményt is, valamint még egy szép hosszú utat. A többieket 1-kor ott hagytam mivel a bérelt kocsit 4-re vissza kellett vinni, amit mi persze egyből 6-ra toltunk ki. Így is el kellett indulni 2-kor legkésőbb. Kulcs nálam volt ezért a kocsi mellett napozó Gáboréknak esélye sem volt, hogy ott hagyjanak:).
Borbély Gábort az Á&R öltöztette (Árpi és Robi)
Domi helyett visszafelé Julcsi jött velünk, kényelmesebben is elfértünk a cucokkal. A tévesen megvett magyar matricának hála végig az autópályán jöttünk Budapestig, ahol visszaadtuk a kicsi-kocsit. Fürdés után kihagyhatatlan kínai kaja és egy kis sör, hogy kerek legyen a nap.Nekem jobban bejött a hely mint Osp, mivel sokkal szebb helyen, közelebb van és árnyékos. A másik oldalról nézve viszont nem olyan magas a fal és sok a kullancs, viszont a sok zöld, a táborozás, a kevesebb ember és a szektorok változatossága miatt egyértelműen favorit a két hely közül. Nem utoljára voltunk!

5 megjegyzés:

  1. Elég király hely volt, még visszavár minket :D

    VálaszTörlés
  2. Zsír!! Jó ilyen híreket hallani otthonról!! Grat mindenkinek. Remélem nyáron már én is otthon csapathatom!

    VálaszTörlés
  3. Robit a zöld dolgok vonzzák... :D

    VálaszTörlés
  4. Ezért gerjedek annyira a kis zöld földönkívüliekre tangában :P

    VálaszTörlés
  5. haha guys, you´ve got to help me, everthing is written in hugarian, can´t understand a single word, pleeease but some articles in english as well! gonna write one if you show me how it works! thanks dudes! hope to see you and to climb with you soon!!!!

    VálaszTörlés