Reggel Pistivel kimentünk Kő-árokba és nitt került a "Szent Péter esernyője" nevű projektbe. Oly hosszú szilencium után azt hiszem újra fel fog ébredni Kő-árok. A Halászok és az új út mindenképpen a projektlistámra került, valami mellé ami később kiderül.
Lementünk az Erzsébet vendégházba, ahol a gyülekező volt meghirdetve. Mosolygós Levi és lihegő Artúr vártak a melegben, fehérvári és pesti mászókkal. Megjött Lui és mindenki megkapta a maga kis "kincsét", az Ördög-árok boulder kalauz második, immár bővített kiadását. Lusta lennék újra megszámolni, de Dudarral együtt azt hiszem 93 bouldert tartalmaz! Ez azért már több a soknál! Szóval átkocsikáztunk a völgy bejáratáig, majd csoportosan bevonultunk az árokba.
Itt Illés Balázs barátommal más irányba vettük útjainkat, meg akartam mászni a Silencio nevű IX- os utat. Pisti ismételte tavaly, ő is és Lui is azt mondták fantasztikus ott a kőzet, élmény a mászás. Lui adott két friendet, így egy clean hatos repedésen melegítettünk. Ez is fantasztikus volt. Betettem a közteseket a Silencio-ba átnéztem és dobtam rá egy flasht. A kunszt nem adta meg magát, átmozogtam és észrevettem mennyire trükkös ez az út. Lentről nem is gondolná az ember, hogy a függőleges néhol pozitív fal milyen kihívásokat és lehetetlen lépéseket tartogat.
Nemecsek Ernő
Lui pont ideért mielőtt nekimentem, beélesítette a kamerát én pedig megmásztam második kísérletre. Később Gabóék is idejöttek, bele is küldtem küzdeni egy kicsit. :) A "csend"-et hátrahagyva odébbmentünk, boulderezni. Először a Niagara SD, majd a Leo & Fred utakat próbáltam, mivel ebben a szektorban már minden más sikerült. Előbbi 7B, utóbbi 7C. Vagy egy óráig küldtem a leoésfredet, de nem adta meg magát. Éreztem hogy gyenge vagyok most rá, meg nyilván talán melegben ezt nehezebb is megmászni. Balázs leküldte az Albatroszt, első 6A+ os boulderét.Balázs és a Kávé és cigaretta
Lementünk a völgy hátuljába. Beérve igazi csendélet fogadott. Minden csupa zöld, Szilvi a gyerekekkel, Maya futkározik, egy halk ordítás valahonnan a Sirató-fal környékéről. Valahogy így képzelem el a paradicsomot is, csak a virágpor helyett magnézia van, a folyó vize pedig visszanöveszti a bőrt.Felmentünk a Man on the Hill 7B-hez. Nagyon sok próbám volt benne legutóbb, ráadásul ez egy nagyon genyó boulder. Egy ritka rossz reibungos kétujjas perem az egyik - egy kétujjas lyuk a másik beszálló. A test földtől való elemelése is igazi kihívást jelent, nemhogy megtartani a következő szintén rossz reibungos peremet. Nagyon ideges lettem, nem mertem kiadni magamból minden erőt, a kövek és csalánok közé visszaesés blokkolta a pszichémet. Áron rendes volt, odaadta a pedjét. Egyre jobb próbák sora következett, pedig erőmet mintha minden próba után megfelezték volna. Egyszer csak megvan a második mozdulat. Minden kísérletet rögzítettünk, de a megmászásnál Balázs lemaradt. Legalább a svájci németemet nem tudjátok meg. :)
Man on the Hill
Lementünk a Hervadó virágok, régi projektemhez. 4 évvel ezelőtt mászták meg utoljára, akkor Pistike. A német szektort, hátrahagyva franciára váltottunk át és a medence szóval viccelődtünk. Eszméletlen volt, amikor poénkodás közben első kísérletre beakadt a kunszt és megmásztam a 7B/+ os utat. Lent csak röhögni tudtam. Már mindenki vissza - vagy hazament, csak ketten maradtunk. Pistike látott régen itt egy Guillotine-hoz hasonló sziklát, ami mellett lehetne egy utat felvezetni. A név nagyon snassz lett volna így kapta a; XVI. Lajos-t. Ma kinittelésre került. Balázs próbáit jól megjegyezve dobtam egy flash próbát az útra, úgyis csak 8+ nak gondolták az okosok. A kunsztig valóban nem lehet nehezebb 8-asnál, de ott jön egy szerintem kb 7B körüli mozdulat aztán még kettő rossz. Szóval a + jelet lehet inkább egy "a" betűre cserélném. Valami eszméletlen sokáig lógtam a kötélben, és próbáltam meg a különbözőbbnél különbözőbb bétákat az útra, de végül vissza kellett térnem az általuk próbált verzióra, bár így sem lett meg. A Top3 út közé került a projektlistán, nagyon én akarom megmászni elsőnek.
8 óra tájékban indultunk ki az árokból, pont szembe találkoztunk Martinnal és családjával. Máris nem kellett hazagyalogolnunk, nem volt probléma, hogy 6-an ülünk a kocsiban, tele csomagokkal peddel. És ezek a bleu-i sztorik is megérnek egy misét.
Az est további része lángos, csülök, és némi sör társaságában zajlott, jókat lehetett dumcsizni. A vetítés pedig fantasztikus volt. Kornélnak hála fény derült pár tényre az Amnéziával kapcsolatban, amit korábban nem akartam elhinni Pistiknek. Régi képek, sisakok, sztorik. Felejthetetlen élmény volt, az biztos!
Úgy érzem sok jó fog még kisülni ebből a bakonyi boszorkánykonyhából :)
VálaszTörlésHab i di arie!
VálaszTörlésCsak gratulálni tudok.
Sauber!
Epic :)
VálaszTörlésNemecsek :D
VálaszTörlés