2010. május 18., kedd

I think it's possible

Élég valószínűtlenül indult minden. Már pénteken fel szerettem volna menni Pestre, ám a mászás nem jött össze, és mindenkinek volt már valami terve. Szombaton már nem volt menekvés. Az eső nem szegte kedvemet, bár a vasárnapi sziklázás füstbe ment tervvé vált. Talán jövő hétvégén. Elég későn értem fel, Szonjával találkoztunk, csatlakozott hozzánk az est további részében. Nem az a fajta szótlan csaj, szóval nem féltettem bevinni a kármán koli falai közé. :D Fent már Julcsi, Zebra, Gábor és Robi vártak, és csatakozott hozzánk még Blanka is, akinek külön örültem. Tényleg nagyon jó volt újra együtt lenni velük, és nézni megint a mászós videókat, no meg az Enter the Ninjat :D Az este nagyon jól indult, bár sajnos fokozatosan lekoptak az emberek. Jó lett lent a hangulat, jókat beszélgettünk, és sikerült még egy rekordot is beállítani, a söralátétek átfordításában. 20db az új csúcs. Tök jó volt, Gábor és Blanche is segítettek a sikertelen próbák után összeszedni a szanaszét hullott darabokat. A végén már a kocsmáros is beszállt a biztatásba egy kicsit.

 az ingyen jegy amivel a seggünket is kitörölhettük volna
Érdekes egy hely ez a Morrison's, Gábor szavaival élve: Majd felírom a szobám falára, hogy ne jöjjek ide többet."  :P A karaoke nekem -akárki akármit mond- nagyon bejött. Veszprémben nincs ilyen szórakozóhely, reggelig énekeltünk, és másnapra semmi hangom nem maradt. Szonja tesójánál aludtunk és regg..öö ebédeltünk. Pár telefon és irány az Ujjerő. Gábor és Robi érzett magában elég erőt, engem inkább csak a "ha már egyszer feljöttem" gondolatok vezéreltek. Közben informáltak, hogy a veszprémiek közül csak Gergő jutott döntőbe a boulderversenyen, és Balázs és Pistike csak egy hajszállal maradt le. Kongrat.

Hamar bemelegítettünk, és elkezdtünk boulderezni. Emlékszem Nándi írta aszem, amikor egy hónapig edzettek az Ujjerőben, hogy itt az egyetlen rész ami ér valamit az a versenyek alatt nyitott kis izolációs rész. Számomra a lényegi edzés itt történt. Csináltunk pár kemény bouldert, bár a projektemre nekem már nemvolt erőm, csak Gábor tudta abszolválni, olyan 7B re lőtte be. Van a falra kötve egy kis füzet, amibe bárki az általa mászott utat, a koordinátáival leírhatja, és másokét is ismételheti. Némelyeknek mondjuk kételkedtem a nehézségében, nem nyomok elsőre 7A bouldert. Legszebb utam a "Zabhegyező" lett, egy szép 6C+, ami eredetileg ez Gábor ötlete volt, de legalább visszavágtam amiért ő kinyomta az én utamat; "Ettől kitérsz a hitedből"-t. Miután itt lefárasztottuk magunkat visszamentünk a nagy helységbe, és a piros utakat küldtük, meg persze néha a zöldeket. A mászott órák száma és a súlyunk pont fordítottan volt arányos.
Gábor 71,0 kg
Robi 79,0 kg              (ha jól emlékszem ezekre)
Bálint 70,9 kg
Én is kezdem visszanyerni régi formámat. Gábor laza könnyedséggel kinyomta a legutóbbi Ujjerő verseny egyik döntős útját... Robi is zöldelt rendesen. :D Én hamar elfáradtam és a fiúk csábításának engedve úgy döntöttem, majd csak az uccsó busszal megyek haza, majd a lányok csábítására ez a terv is meghiúsult....

Rájöttem mi az amire soha nem vállalkoznék többet: Egy Gáborékkal való bevásárlás. Az maga a tragédia.
Túró, tészta, tejföl, rudi és madártej. Miután minden fontosabb összetevőt beszereztünk az estéhez, a Bercsényibe megyünk. Sosem voltam még itt, a konyha nagyon gusztustalan, ha itt laknék szerintem egy délelőtt alatt helyrepofoznám... :D Megfőtt a tészta, elkezdtünk enni, közben gyűltek az emberek.
 Séfnek kitűnő.. :)
Megismerkedtem Anettal, Mónival, sajnáltam hogy Blanche nem jött fel vasárnapra. A filmezés nagyon fasza volt, First Ascent a Cobra Crackel. Robinak meg is írtam hogy necces amikor azt mondják a legnehezebb repedés a világon a maga 8c/8c+ ával, mert a Meltdown-t (amit a Dosage V-ben láthattunk) azt 8c+ ra adják. Bár nem olyan egybefüggő a vezetése, szóval a fene se tudja! Ez a nehézség egy ideig úgysem érint.
Elköszöntem a többiektől, és felmentem a 133-ba. (ez reklám volt Dávid :) Reggel így is sikerült lekésni az első buszt, és mint egész hétvégén ismét szarrá áztam, bár egy forró fürdő csodákra képes. ;)
a csapat egy része

7 megjegyzés:

  1. ááá, híres vagyok:DDD ^^ <3

    VálaszTörlés
  2. Az Ujjerőben található kis füzetben jelölt utakhoz két megjegyzés:
    1.minden út lépéskötetlen, azonban kizárólag a facsavaros, fogásra alkalmatlan lépések léphetőek az egész falfelületen
    2.minden út kötött (és egyben kötelező) kéz és fogásrend szerint van jelölve, nincsen duplázás vagy fogás kihagyás

    Üdv,

    VálaszTörlés
  3. hmm, így már kicsit máshogy festenek a nehézségek...

    VálaszTörlés
  4. huhh, hát akkor ezesetben nem lenne rossz ha odaírnátok hogy az uccsó két bouldernél minden van...
    köszi

    VálaszTörlés
  5. Mivel eddig nem igazán volt érdeklődés a board iránt, a vonatkozó szabályokat sem nagyon jeleztük. A megnövekedett népszerűségnek köszönhetően azonban úgy tűnik hogy érdemes lesz a füzetben is feltünteni a megkötéseket, hogy megelőzzük a kunsztok pontos menetére és a nehézségi fokozatokra vonatkozó félreértéseket.

    Üdv,
    Balázs

    VálaszTörlés
  6. egyébként szeritnem ez a füzetes dolog nagyon jó. Mármint nekem jobban bejöttek ezek mint a benti kunsztok.
    szeritnem nagy ötlet

    VálaszTörlés
  7. Angliában nagy hagyományai vannak a "füzetes" módszernek, az állandó rossz idő miatt már majdnem olyan komolyan veszik egymás boardra kitalált kunsztját mint a ténylegesen sziklán megmászott bouldereket.Jó edzés és egy kis motiváció a hétköznapokra.

    VálaszTörlés